کلاهک بام

تاریخ انتشار : 22 اردیبهشت 1401

کلاهک بام

برای خارج کردن هوای مرده از محیط یا خارج کردن دود حاصل از کار کردن وسایل گرمایشی از کلاهک بام استفاده می گردد . کلاهک بام محصول می تواند با استفاده از یک فن هوای یک محیط بزرگ را تهویه کند . از دیگر مزیت های کلاهک بام می توان به این اشاره کرد که این قطعه می تواند از خرابی دستگاه های گرمایشی در اثر عواملی مانند برف و باران محافظت کند .

:

کلاهک بام، عنصری است که در سیستم تهویه مطبوع ساختمان‌ها و سازه‌های صنعتی به منظور جلوگیری از ورود باران، برف، گرد و خاک، حشرات و ... به داخل ساختمان یا سازه‌ی صنعتی به کار می‌رود. همچنین این عنصر به منظور محافظت از بسترهای روی بام از نفوذ رطوبت، افزایش طول عمر بام و کاهش هزینه‌های نگهداری نیز استفاده می‌شود.

کلاهک بام در انواع مختلفی در بازار موجود است که شامل کلاهک بام ساده، کلاهک بام با فلپ، کلاهک بام با توری، کلاهک بام با ریشه آهنی و کلاهک بام با ریشه پلاستیکی می‌شوند. همچنین، اندازه و ابعاد کلاهک بام نیز بسته به نوع سازه و محل نصب آن متفاوت است.

عملکرد کلاهک بام در سیستم تهویه مطبوع، برای جلوگیری از ورود آب و هوای بیرونی و تضمین عملکرد بهینه سیستم، بسیار حائز اهمیت است.

لاهک بام، علاوه بر داشتن ظاهری زیبا و افزایش ارتفاع ساختمان، مزایایی متعددی دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  1. جلوگیری از نفوذ آب باران: کلاهک بام با جلوگیری از ورود آب باران و نفوذ آن به داخل ساختمان، کمک به حفظ ساختار و مصالح ساختمان می‌کند. همچنین با جلوگیری از تغییرات دما و رطوبت در داخل ساختمان، نیز به کاهش خرابی‌های ساختمان کمک می‌کند.

  2. تهویه هوا: کلاهک بام به عنوان یک قسمت از سیستم تهویه مطبوع و تهویه بازار، به تنظیم و ترمیم جریان هوا در داخل ساختمان کمک می‌کند. با تنظیم و کنترل جریان هوا در داخل ساختمان، کلاهک بام به خنک کردن و گرم کردن فضا کمک می‌کند و از کاهش مصرف انرژی ساختمان نیز جلوگیری می‌کند.

  3. جلوگیری از ورود آلودگی‌ها: کلاهک بام با جلوگیری از ورود آلودگی‌های محیطی مثل گرد و غبار، سیگار، مواد شیمیایی و ... به داخل ساختمان، سلامتی و راحتی ساکنین و کاربران ساختمان را حفظ می‌کند.

  4. ایجاد ظاهری زیبا: با داشتن کلاهک بام، ظاهر ساختمان بیشتر به خودش می‌کشاند و به دلیل زیبایی و ارتفاعی که به ساختمان می‌بخشد، ظاهر خلاق و منحصر به فردی به ساختمان می دهد

 

کلاهک چینی

دریچه اسلوت

قیمت دریچه زیر فن کویل

جهت سفارش این محصول با شماره زیر در تماس باشید :

09133100918 آقای مشایخی